روش نصب کفپوش و موزاییک های سمنت پلاست

روش نصب کفپوش و موزاییک های سمنت پلاست

1- جهت ایجاد لایه زیرین مستحکم، یک لایه ملات نیمه خشک در سطح مورد نظر به ضخامت مورد نیاز پهن نمایید، تا زیرسازی و شیب بندی محل نصب با تراکم کافی انجام شود.

2- روی سطح بتن پهن شده را با استفاده از دوغاب پودر سنگ و سیمان با نسبت 1:2 به ضخامت 2 الی 5 میلیمتر  بپاشید تا لایه ای از دوغاب روی سطح بتن نیمه خشک ایجاد گردد.

3- موزائیک یا کفپوش مورد نظر را در کنار یکدیگر به اندازه یک متر مربع بچینید. چنانچه محصولات سمنت پلاست در محوطه باز و یا با سطح زیاد مورد استفاده است، باید درز انبساط در هر متر به اندازه یک سانتی متر ایجاد گردد و درز ایجاد شده با چسب های سلیکونی (چسب آکواریوم ) و یا در صورت درزهای یکنواخت فاصله یک تا دو میلیمتر بین موزائیک ها ایجاد نمائید.

4- توسط چکش پلاستیکی روی سطح موزائیک یا کفپوش را ضربه بزنید تا دوغاب،کلیه خلل و فرج های زیر محصول را پوشانده و مازاد آن از درز بین موزائیک ها نمایان شود.

 

5- دوغاب بیرون زده از درزها را توسط ابر یا پارچه خشک ( برس خشک و سفت پلاستیکی )، تمیز نمائید.

6- در صورت پر نشدن کامل درزها دو روش برای دوغاب ریزی پیشنهاد می شود:

الف) ابتدا با ترکیب سیمان و آب و رنگ مورد نظر دوغاب روانی تهیه کرده و با وسیله ای مثل ظرف نوشابه تنها بین درز کفپوش ها تزریق کرده تا جایی که مایع دیگر پایین نرود. 15-30 دقیقه پس از ریختن دوغاب روی آن پودر سنگ ریخته و حدود 5 دقیقه پس از آن با پارچه یا گونی اطراف درزها را تمیز نمایید.

ب) روش دوم به این صورت است که سیمان، پودرسنگ و رنگ پودری را بصورت خشک با هم ترکیب کرده و روی سطح کار میریزیم و سپس روی کار را جارو کرده تا ترکیب بصورت خشک داخل درز بین کفپوش ها شود پس از آن درزها را آبپاشی کرده تا ترکیب موجود، سخت شود

توجه:

  • محصولات کفپوش سمنت پلاست قبل از مصرف زنجاب نگردد.
  • پس از نصب موزائیک ها و ریختن دوغاب تا 48 ساعت از رفت و آمد روی سمنت پلاست خودداری گردد.
  • جهت چسبندگی بیشتر، اضافه کردن چسب های مخصوص در دوغاب سیمان نیز توصیه می گردد.
  • در صورتیکه دوغاب زیر محصول به اندازه کافی نبود، بعد از اتمام کار، بین درز موزائیک ها و کفپوش ها را با استفاده از مخلوط پودر سنگ و سیمان خشک بپوشانید تا ذرات پودر سنگ به داخل درزها نفوذ کند و با اولین رطوبت ایجاد شده سخت گردد و درزها پر شوند.
  • کلیه محصولات موزائیک و کفپوش های سمنت پلاست دارای قابلیت برش کاری و سوراخ کاری می باشند.
error: محتوا قابل کپی کردن نمی باشد.!
اسکرول به بالا