8 اصل طراحی پیاده روها

8 اصل طراحی پیاده روها : به منظور حمایت از ایمنی و در دسترس ساختنِ پیاده روی، پیاده روها باید با توجه به این هشت اصل مکمل و پیوسته در ذهن ساخته شوند.

این اصول با یکدیگر نه تنها پیاده روهایی پویا می سازند بلکه مستقیماً به توسعه شهرهایی فعال و سالم کمک می کنند.

آشنایی با هشت اصل پیاده رو:
1- ابعاد مناسب

پیاده‌رو‌ها از سه قسمت تشکیل می شوند: منطقه آزاد، یعنی جایی که در واقع افراد راه می روند؛

منطقه خدمات، یعنی جایی که مبلمان خیابانی مثل نیمکت یا سطل آشغال قرار داده می شود؛

و منطقه انتقال، یعنی جایی که دسترسی افراد داخل پیاده‌رو را به ساختمان‌ها فراهم می سازد.

درک رابطه بین این عناصر، نکته ای اساسی در طراحی پیاده‌رو‌های با اندازه مناسب است.

8 اصل طراحی پیاده روها

2- سطوح کیفیت

مصالح استفاده شده در ساخت پیاده‌رو‌ها باید استوار، محکم، با ثبات و مقاوم در برابر لغزش باشند. به منظور تضمین اینکه پیاده‌رو‌ به خوبی کار می کند، طراحان باید از چگونگی ساخت آن و کیفیت اجرای آن آگاه باشند.

8 اصل طراحی پیاده روها

3- زهکشی کارآمد

خیابان ها، مسیرها، یا پیاده‌رو‌های مملو از آب محل مناسبی برای راه رفتن نیستند. پیاده‌رو‌هایی که در آن آب جمع می شد، بی‌استفاده می‌شوند، بنابراین عابرین پیاده مسیر خود را در جاده‌ی پر از ماشین ادامه می دهند که با اینکار امنیت خود را به خطر می‌اندازند.

8 اصل طراحی پیاده روها

4- دسترسی همگانی

پیاده‌رو به عنوان فضایی عمومی باید در دسترس طیف گسترده‌ای از کاربران باشد. از جمله افراد با محدودیت های حرکتی. این به معنای طراحی فضاهایی است که به افراد روی ویلچیر، با عصا، زنان باردار، افراد سالمند، و سایر افراد با نیازهای حرکتی خاص خدمات بدهند. تهیه لیستی از کاربران بالقوه و محدودیت های حرکتی آنها در طول فرآیند طراحی می تواند به تضمین محصول نهایی که نیاز تمام عابران پیاده را تأمین کند، کمک نماید.

8 اصل طراحی پیاده روها

5- ارتباطات ایمن

اغلب عابران پیاده برای انتقال به سایر انواع حمل و نقل، نیاز به دسترسی ایمن به ایستگاه ها دارند. حائز اهمیت است که پیاده‌رو‌ها در شبکه های بزرگتر حمل ‌و ‌نقلی، متصل و یکپارچه باشند.

5 سنگ مصنوعی سوان

6- فضاهای جذاب

خیابان‌ها بخشی اساسی از محیط شهری هستند. پیاده‌رو‌ها می توانند نقش مهمی در ایجاد تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر از شهر ایفا کنند. پیاده‌رو‌های جالب و پویا که مردم را جذب و پیاده‌روی را برای آنها جذاب‌تر می کنند، در نهایت فعالیت فیزیکی بیشتری را به همراه کاهش تراکم ترافیکی تسهیل می‌بخشند.

6 سنگ مصنوعی سوان

 7- امنیت دائمی

چه روز و چه شب، آخرهفته یا وسط هفته؛ پیاده‌رو‌ها همیشه به روی ما باز هستند. به هر صورت، در زمان‌ های خاصی از روز یا هفته افراد کمتری به شکل پیاده تردد دارند، که با توجه به عدم وجود چشمان ناظر در خیابان، منجر به شرایطی نا ‌امن می شود. با اخذ راهکارهایی برای تأثیر مثبت در امنیت و آسایش می توان عابران را بیشتر تشویق کرد و به تمام ساکنان شهر کمک کرد تا در شهر، احساس بودن در خانه خود را داشته باشند.

7 سنگ مصنوعی سوان

8- علائم شفاف

عابران پیاده نیز همانند رانندگان وسایل نقلیه، نیازمند اطلاعات شفافی هستند که هم بتوانند خود را با شهر مطابق ساخته و هم قوانین و دستورالعمل‌های عابران پیاده خاص را درک کنند.

8 سنگ مصنوعی سوان

شرکت سنگ مصنوعی سوان،تولید کننده انواع محصولات بتن-پلیمری از قبیل موزاییک، سنگ پله و سنگ نما، آماده ارائه کفپوش های بتن-پلیمری در طرح ها و رنگ های متنوع و با کیفیت استاندارد و مقاوم برای کلیه شرایط آب و هوایی در سراسر ایران می باشد.

 

مشاهده قیمت بروز موزاییک پیاده رویی

برای مشاوره جهت انتخاب محصول و دریافت اطلاعات با ما تماس بگیرید. شماره تلفن های “سنگ مصنوعی سوان” 

 

 

 

 

اسکرول به بالا