Logo Farsi

آشنایی با انواع موزاییک ها در ایران

معنای لغوی موزاییک کنار هم چیده شدن می باشد. به طور کلی به سنگ هایی از طریق قرار گرفتن در کنار یکدیگر نقش یا تصویری منحصر به فرد ایجاد می کنند موزاییک گفته می شود. این نوع مصالح ساختمانی اغلب از موادی همچون سیمان، ماسه، سنگ دانه، پودر سنگ و آب تشکیل می شوند. موزاییک اصفهان و میبد در مقایسه با دیگر انواع آن از کیفیت بهتری برخوردار می باشند. در ادامه انواع موزاییک که به طور گسترده در بازار عرضه شده اند را به شما معرفی خواهیم نمود.

معرفی انواع موزاییک

موزاییک های موجود در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند. از انواع پرکاربرد آن می توان به حیاطی، پلیمری و موزاییک های واش بتن یا شسته اشاره کرد و انواع موزاییک اصفهان و میبد در مقایسه با دیگر انواع آن پرطرفدار می باشند.

انواع موزاییک حیاطی

همانطور که گفتیم یکی از انواع موزاییک های پرکاربرد در ایران نوع حیاطی آن می باشد که خود نیز دارای چندین مدل و نوع می باشد که در این بخش انواع آن ها را به شما معرفی خواهیم نمود.

سیمانی

این نوع موزاییک ها تنها از سیمان ساخته شده اند و سنگ های تزئینی در لایه رویی به چشم می خورند و با استفاده از شیارها و طرح های ساده نقش های ساده ای روی آن ها ایجاد شده است.

سنگ دار

در لایه رویی این نوع موزاییک ها سنگ های تزئینی در طرح های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند و همین امر باعث شده است زیبایی منحصر به فردی داشته باشند و در انواع شیاردار و صاف در بازار موجود می باشند.

موزاییک پلاکی

در لایه رویی این نوع موزاییک ها نیز از مصالح ساختمانی سخت و قابل صیقل خوردن استفاده شده است و در اندازه های مختلف تولید می شوند که با توجه به کاربرد آن ها می توانید اندازه های مختلف آن را انتخاب نمایید.

  • پلیمری
  • واش بتن
  • سنتی
فهرست
error: محتوا قابل کپی کردن نمی باشد.!
X