مقایسه موزاییک پرسی با موزاییک پلیمری

مقایسه موزاییک پرسی با موزاییک پلیمری : یکی از محصولات ساختمان سازی که کاربرد قابل توجهی در کشورهای مختلف دارد موزاییک می باشد. امروزه انواع موزاییک ها در طرح ها و رنگ های مختلف در کشورهای مختلف تولید می شوند که دارای کاربردهای مختلف می باشند. موزاییک پرسی و موزاییک پلیمری از انواع موزاییک های پرکاربرد در ساختمان سازی هستند که در ادامه قصد داریم آن ها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

مقایسه موزاییک پرسی با موزاییک پلیمری

مقایسه جامع و کامل موزاییک پرسی حیاطی با موزاییک پلیمری

به نوعی کفپوش متراکم و فشرده که در حقیقت نوعی بتن می باشد موزاییک پرسی گفته می شود. این نوع موزاییک ها تراکم خود را با استفاده از روش های لرزش یا فشار پرسی به دست می آورند. فشار تحمیل شده روی موزاییک های پرسی با استفاده از ماشین آلات پرس و با فشار 160 bar انجام می گیرد. این موزاییک ها از سیمان، ماسه، پودر سنگ، سنگ دانه و آب تشکیل شده اند و دارای ابعاد و طرح های مختلف هستند.

موزاییک پلیمری نیز ترکیبی از بتن و پلیمر می باشد که در رنگ های مختلف و مدل های متفاوت در بازار عرضه شده اند. موزاییک های پلیمری شباهت زیادی به سنگ طبیعی دارند که در مدت زمان کوتاه جایگزین سنگ های طبیعی و مصنوعی شده است.

سنگ مصنوعی

  • در موزاییک های پلیمری تنوع رنگ بسیار زیاد می باشد اما موزاییک پرسی حیاطی بیشتر در رنگ های قرمز و زرد تولید می شوند.
  • از آنجا که در تولید موزاییک پلیمری از رنگدانه های شیمیایی استفاده شده است مقاومت سایشی سنگ ها کاهش نمی یابد.
  • در سطح کشور تراکم موزاییک پلیمری نسبت به موزاییک پرسی بیشتر است و این موضوع قابل تشخیص است. جهت پیشگیری از ترک خوردن موزاییک در شرایط یخبندان همواره توصیه می شود از موزاییک پلیمری در مناطق سرد استفاده شود.
  • طرح های موزاییک پلیمری نسبت به موزاییک پرسی از تنوع بیشتری برخوردار است.

برای مشاهده محصولات و اطلاع از قیمتهای بروز، اینجا کلیک نمایید.

و جهت بازدید از صفحه اینستاگرام “سنگ مصنوعی سوان”، اینجا کلیک نمائید.

اسکرول به بالا