مقایسه سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی

مقایسه سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی : از ترکیب کردن سنگ های طبیعی و موادی همچون سیمان و افزودنی های پلیمری سنگ های مصنوعی تولید می شوند. از مهمترین ویژگی های سنگ مصنوعی می توان به وزن سبک، نصب آسان، تنوع در طرح ها و رنگ های زیبا اشاره کرد که این ویژگی ها باعث شده است امروزه استفاده از سنگ مصنوعی برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان، دیوارپوش، کفپوش، سنگفرش یا حتی محوطه کاری بیرون ساختمان افزایش قابل توجهی داشته باشد. از ترکیب کانی ها و مواد معدنی نیز سنگ طبیعی تشکیل می شود که عنصر اصلی تشکیل دهنده آن سیلیس است. سنگ طبیعی بیشتر در سطح زمین یافت می شود و برای زیباسازی نمای بیرونی و حتی داخلی ساختمان کاربرد دارد.

مزایای استفاده از سنگ مصنوعی
  • همانطور که گفتیم یکی از ویژگی های سنگ مصنوعی سبکی آن است از این رو استفاده از آن در نمای خارجی ساختمان باعث می شود بار وارد شده بر ساختمان کاهش یابد.
  • نفوذ ناپذیری در برابر جذب آب
  • در تولید ابعاد مختلف سنگ مصنوعی محدودیت وجود ندارد و با توجه به کاربرد آن ها در اندازه های دلخواه تولید می شوند.
  • استحکام و مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
  • نصب راحت تر و نیاز به زمان کمتر
  • تولید در طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها

مقایسه سنگ مصنوعی و سنگ طبیعی

مزایای استفاده از سنگ طبیعی

سنگ های طبیعی عایق حرارت هستند و از این رو برای نصب آن ها به زیرسازی نیاز نخواهید داشت. دارای ویژگی های انعطاف پذیری و قابلیت فرم پذیری بر انواع سطوح هستند.

هرچند سنگ های طبیعی مزایای قابل توجهی دارند اما استفاده از آن ها در مقایسه با سنگ مصنوعی با معایب نیز همراه می باشد که از جمله این معایب می توان به وزن سنگین آن اشاره کرد. به دلیل وزن سنگین استفاده از سنگ طبیعی در نمای ساختمان وقت گیر است. به دلیل عدم چسبندگی و عدم مقاومت در برابر شرایط جوی با گذشت زمان از بدنه ساختمان جدا خواهند شد. شرایط جوی باعث ایجاد ترک خوردگی، کپک و شوره بر سطح سنگ طبیعی می شود.

جهت مشاهده کلیه محصولات “سنگ مصنوعی سوان” و اطلاع از قیمتهای بروز، به وبسایت رسمی این شرکت به آدرس زیر مراجعه نمایید.

www.sevan-stone.ir

صفحه اینستاگرام

اسکرول به بالا