Logo Farsi

نقش جدول بتنی در جدا سازی محوطه ها

مطالب مفید

جدا سازی فضای دو محیط در حال حاضر اهمیت زیادی دارد و در شهر سازی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لذا این امر به وسیله  مصالحی انجام میشود که استحکام کافی را داشته باشند و در مقابل سرما و گرما، اصطکاک و… مقاوت بالایی داشته باشند. یکی از گزینه هایی که میتوان برای جداسازی محوطه ها از همدیگر پیشنهاد داد جدول بتنی میباشد که از استحکام و دوام بالایی به دلیل مرغوبیت بتن مورد استفاده در مواد اولیه برخوردار میباشد. جدول بتنی را امروزه همانطور که میدانید به روش های گوناگون در قالب اشکال متفاوت با رنگ متفاوتی ایجاد میکنند که خود موجب شده است استفاده از جدول بتنی در ساخت محوطه ها و جدا کردن محیط ها از یکدیگر نقش اساسی ایجاد کند.

لزوم زیبا سازی شهری و تاکید شهرداری ها نیز بر این امر سایه انداخته است  مصالحی که در سطح خیابان ها، جدا سازی معابر و همچنین پیاده‌روها و جویبارها استفاده می شود باید زیبایی خاص و متفاوتی داشته باشند و به زیبا تر کردن سطح شهر کمک کنند ومورد دیگری که در مورد جدول بتنی صدق می‌کند و رنگ های متنوع و طرح های گوناگون آن می باشد که با استفاده از اضافه کردن رنگ به مواد اولیه یا رنگ کردن ان ایجاد میشود و مقاومت بالایی در برابر نور آفتاب دارد.

 

استقامت و استحکام بتن در مقابل آفتاب همچنین یخ و سرما و نفوذ آب بسیار بالا میباشد و بسیار اهمیت دارد. مورد دیگری که استفاده از جدول بتنی در جداسازی باغچه ها از محیط ها را ضروری می کند مقاومت بسیار بالایی آن در در مقابل نفوذ پذیری آب می باشد این جداول بتنی اجازه نمی‌دهند آب از آنها عبور کند و درسطح معابر، پیاده رو ها و یا ختی به سایر محیط ها نفوذ کند. بنابراین استفاده از آن برای شما مفید و به صرفه خواهد بود.

فهرست
X