Logo Farsi

معایب استفاده از نرده سنگی برای نمای ساختمان

مطالب مفید

یکی از مهمترین اجزای ساختمان که باعث ایجاد امنیت و زیبایی در نمای ساختمان می شود نرده ها هستند. راه پله ها، تراس ها و پشت بام ها بدون داشتن نرده امنیت خوبی ندارند از این رو استفاده از نرده های مقاوم همچون نرده های سنگی برای این بخش های ساختمان توصیه شده است. نرده های چوبی به دلیل دارا بودن مزایای زیاد همچون مقاومت و زیبایی دارای کاربردهای زیاد هستند و در طراحی و تولید آن ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد. اما استفاده از نرده سنگی معایبی نیز دارد که در ادامه در مورد آن بیشتر بحث خواهیم کرد.

معایب نرده سنگی

همانطور که می دانید استفاده از نرده سنگی برای ساختمان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد اما لازم به ذکر است استفاده از آن ها با معایبی نیز همراه می باشد. در صورتی که قصد استفاده از آن ها را دارید بهتر است ابتدا با مزایا و معایب نرده سنگی آشنا شوید.

  • قیمت نرده های سنگی نسبت به دیگر نرده ها بالا می باشد و از آنجا که هزینه نصب آن ها نیز زیاد است از لحاظ اقتصادی استفاده از این نرده ها به صرفه نخواهد بود. البته در صورتی که کیفیت و زیبایی آن ها را در نظر بگیرید می توان از قیمت بالای آن ها چشمپوشی کرد.
  • نرده سنگی طبیعی جرم پذیر است و می تواند به راحتی ذرات معلق در هوا را به خود جذب نماید. از این رو این نوع نرده ها با گذشت زمان کدر خواهند شد. خوشبختانه امروزه با استفاده از پوشش های هوشمند نانو که دارای خاصیت خودتمیز شونده هستند می توان این مشکل را تا حدودی رفع کرد.
  • نرده سنگی در برابر نور آفتاب کمرنگ خواهد شد.
  • نصب انواع نرده های سنگی در نمای ساختمان وقت گیر خواهد بود.

 

فهرست
error: محتوا قابل کپی کردن نمی باشد.!
X