موزاییک پارکینگ

موزاییک پارکینگ :

برای سطح‌های مختلف  از موزاییک استفاده می‌شود که پارکینگ نیز یکی از این موارد به شمار می‌رود.

کف‌پوش به کار رفته در این محل باید یکسری ویژگی‌ها را داشته باشد تا برای به کارگیری در این جهت مورد مناسبی باشد.

این ویژگی‌ها شامل موارد مختلفی از جمله استحکام، جذب آب بسیار کم، قابلیت نظافت سریع و راحت و وزن بسیار کم می‌شود.

موزاییک قابل استفاده در پارکینگ چیست؟

به انواع موزاییک‌هایی که در پارکینگ‌ها استفاده می‌گردد، گفته می‌شود. شما می‌توانید موزاییک‌های مختلفی از جمله را در این جهت به کار بگیرید و محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت.

البته باید توجه کنید که ممکن است، هزینه تهیه برخی از آن‌ها کمی بالاتر از بقیه باشد. به عنوان مثال قیمت موزاییک طرح دار از بقیه موارد قابل استفاده، گران‌تر است.

 

 

موزاییک پارسه
موزاییک پلیمری

 

 

موزاییک پارکینگ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

استحکام و مقاومت بسیار بالا

استحکام و مقاومت بالای موزاییک در برابر فشار بسیار مهم است و باید در زمان بررسی انواع موزاییک کف پارکینگ خانه یا دیگر موارد مشابه آن را در نظر بگیرید.

زیرا کف‌پوش پارکینگ باید وزن بالایی را تحمل کند و اگر مقاومت بالایی نداشته باشد، به راحتی دچار آسیب‌دیدگی یا شکستگی می‌شود. این موضوع شما مجبور می‌کند تا یک موزاییک دیگر بخرید.

قابلیت نظافت سریع و راحت

آلودگی‌های زیادی روی کف پارکینگ منزل یا محل‌های کاری می‌نشیند که باید به سرعت تمیز شوند. به همین دلیل کف‌پوش استفاده شده باید قابلیت نظافت سریع و راحت را داشته باشند و همچنین به سختی دچار کثیفی شوند.

 

لغزنده‌بودن موزاییک موردنظر

اگر موزاییک کف پارکینگ به صورتی باشد که خودروها به راحتی روی بلغزند، امکان بروز اتفاقات ناگوار زیادی وجود دارد. به همین دلیل باید موزاییک خشن‌تری را برای استفاده در کف پارکینگ انتخاب و خریداری کنید.

برخورداری از تنوع رنگ بسیار بالا

بررسی تنوع رنگ محصول خریداری‌شده نیز ویژگی دیگری است که باید مدنظر خودتان قرار بدهید و به آن در زمان خرید و قیمت موزاییک و دیگر انواع توجه داشته باشید.

زیرا این موضوع روی جذابیت کف‌پوش موردنظر شما اثر قابل‌توجهی دارد و آن را به صورت چشمگیری افزایش یا کاهش می‌دهد.

برخورداری از حداقل جذب آب

موزائیک پارکینگ انتخاب‌شده باید حداقل میزان جذب آب را داشته باشد. زیرا نفوذ آب می‌تواند باعث شود تا کف‌پوش موردنظر شما دچار ترک‌خوردگی شود و به سرعت از بین برود.

برخورداری از قیمت مناسب

در هنگام انتخاب بهترین موزاییک برای پارکینگ باید قیمت‌ها را به طور کامل و دقیق بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که انتخاب درستی انجام داده‌اید.

تحمل بالا در برابر اختلاف‌های دمایی زیاد

افزایش یا کاهش یکدفعه‌ای موردی است که می‌تواند به سرعت موزاییک را خراب کند و باعث شود تا شما مجبور به خرید یک نمونه تازه شوید.

 

انواع کفپوش پارکینگ :

در بازار مصرفی موارد مختلفی از موزاییک پارکینگ وجود دارد که شما می‌توانید برای پوشاندن کف این قسمت از منزل یا محل کار خودتان آن را به کار ببرید.

 

 

موزاییک تک لایه
موزاییک تک لایه

 

موزاییک سیمانی پارکینگ

اگر به دنبال یک کف‌پوش سنتی و ارزان در پارکینگ می‌گردید، باید به سراغ موزاییک سیمانی پارکینگ بیایید. برای ساخت این نوع کف‌پوش آب، سیمان و ماسه به کار می‌رود و سطح رویی صاف و مقداری لغزنده است.

همین لغزنده‌بودن بزرگ‌ترین نقطه ضعف این کف‌پوش به شمار می‌آید که باید به آن در هنگام بررسی قیمت موزاییک طرح سنگ و دیگر موارد توجه ویژه داشته باشید.

موزاییک پلمیری :

افرادی که علاقه به موزاییک‌های مدرن برای پوشاندن کف پارکینگ خودشان دارند، باید به سراغ موزاییک پلمیری برای پارکینگ بیایند. زیرا با استفاده از مواد پلمیری ساخته می‌شود و جذب آب بسیار کمی دارد.

این موضوع سبب می‌شود تا عمر و ماندگاری بسیار بالاتری داشته باشد و به سرعت دچار آسیب یا خرابی نشود.

موزاییک طرح سنگ پارکینگ :

برای پوشاندن کف این قسمت از ساختمان، موزاییک طرح سنگ پارکینگ انتخاب بسیار مناسبی به شمار می‌آید. زیرا تنوع رنگ بالایی دارد و از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

به همین دلیل می‌تواند وزن‌های بسیار زیاد را تحمل کند و با مشکلی در این زمینه روبه‌رو نمی‌شود.

انواع این نوع موزاییک شامل موزاییک پارکینگ طرح سنگ استون و بسیاری موارد دیگر می‌شود. برخورداری از تنوع جنس بالا باعث می‌شود تا دست شما در انتخاب باز باشد و با محدودیتی در این زمینه مواجه نباشید که بسیار مهم و قابل‌توجه است.

موزاییک گرانیتی پارکینگ

جنس مناسب موزاییک گرانیتی پارکینگ مهم‌ترین مزیت این نوع از کف‌پوش به شمار می‌آید که سبب افزایش عمر و ماندگاری قابل‌توجه کف‌پوش موردنظر می‌شود و کمک می‌کند تا شما نیاز به خرید مورد جدید نداشته باشید و بتوانید در هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی مناسبی انجام دهید.

موزاییک پلاکی پارکینگ

برای ساخت سطح رویی این موزاییک مصالح سختی به کار می‌رود و این بخش از آن صاف و صیق‌ل‌پذیر است که باعث می‌شود تا افراد به دنبال خرید آن‌ها باشند.

جذابیت این نوع از کف‌پوش‌ها بسیار بالا است و همین موضوع باعث شاخص‌شدن آن‌ها نسبت به دیگر موارد موجود می‌شود که باید به آن در هنگام بررسی قیمت موزاییک دقت زیادی کنید.

موزاییک  پرسی

موزاییک  پرسی نیز به طور گسترده در این زمینه به کار گرفته می‌شود، زیرا استحکام بالایی دارد و می‌تواند به راحتی وزن خودروهای عبور‌کننده از روی این نوع کف‌پوش را تحمل کند.

عوامل اثرگذار در قیمت موزاییک چیست؟

 

 1. جنس
 2. کیفیت ساخت
 3. روش تولید
 4. ضخامت
 5. رنگ
 6. ابعاد

 

همچنین محصولات دیگر این گروه تولیدی عبارتست از:

 • موزاییک پرسی در ابعاد 30×30 و 40×40 سانتیمتر
 • موزاییک پلیمری درابعاد 40*40 و 50*50 و 60*40
 • جدول و نرده دورباغچه ای
 • کفپوش های بتنی با اشکال مختلف و درابعاد 30*30 و 40*40
 • جدول خیابانی
 • آبرو و کانیو
 • سنگ پله و زیر پله پلیمری یا مصنوعی

برای مشاهده کلیه محصولات و اطلاع از قیمتهای بروز به وبسایت ما به آدرس www.sevan-stone.com مراجعه نمایید.

همچنین جهت مشاوره در خصوص خرید محصول برای پروژه خود، با ما تماس بگیرید. تماس با ما

مشاهده صفحه اینستاگرام

 

 

 

 

 

اسکرول به بالا