بررسي مزاياي کفپوش بتن پليمري

بررسي مزاياي کفپوش بتن پليمري : کفپوش بتن پليمري نوعي از کفپوش ها مي باشد که امروزه در صنعت ساختمان سازي کاربرد قابل توجهي دارد. در ساخت اين نوع کفپوش ها از سنگ هاي فلزي، پليمرها وارداتي و رنگ هاي معدني استفاده شده است. اين نوع کفپوش ها يکي از انواع مصالح جديد و خلاقانه در صنعت ساختمان سازي مي باشد که امروزه کاربرد زيادي دارند. همچنين اين کفپوش داراي مزاياي قابل توجه بسيار زيادي است که در اين مقاله قصد داريم اين مزايا را به طور مختصر مورد بررسي قرار دهيم. يکي از مهمترين مزاياي کفپوش بتن پليمري مقاومت آن در برابر باران هاي اسيدي است.

بررسي مزاياي کفپوش بتن پليمري

معرفي مهمترين مزاياي کفپوش بتن پليمري

ضخامت اين کفپوش ها و همچنين وزن آن ها کم است. اکثر اوقات با استفاده از کفپوش بتن پليمري کفسازي با ضخامت حدود 3 سانتي متر ايجاد مي شود که همين امر باعث افزايش ارتفاع مفيد آن در طبقات مي شود و البته بار مرده آن نيز کاهش مي يابد.

دوام بالا و نفوذپذيري پايين

در کفپوش بتن پليمري فيلم پالستيک داخلي تشکيل مي شود و همين امر نفوذ رطوبت و کلر به بتن را کاهش مي دهد و همچنين باعث افزايش مقاومت در برابر ذوب و انجماد شده و در برابر خوردگي از ميلگردها محافظت مي کند. اين نوع کفپوش در مقايسه با بتن معمولي 20 تا 32 درصد بيشتر در برابر سايش مقاومت دارد و عمر آن در فضاي باز به بيش از 20 سال و در محيط هاي سربسته حدود 32 سال مي باشد.

چسبندگي و انعطاف پذيري بالا کفپوش بتن پليمري

اين نوع کفپوش به لايه زيرين چسبندگي بيشتري دارد. در صورت آماده سازي خوب لايه بستر مقاومت چسبندگي اين کفپوش از بتن پايه بيشتر است. به دليل کمتر بودن مدول الستيسيته در مقايسه با بتن معمولي داراي انعطاف پذيري بيشتر است و در برابر ترک خوردگي مقاومت بالاتري دارند.

به صرفه بودن از لحاظ اقتصادي

کفپوش بتن معمولي در مقايسه با تکنولوژي هاي مورد استفاده براي کفسازي موجود و ديگر مصالح مثل سنگ هزينه کمتري دارد.

اسکرول به بالا